Od dnia 01.06.2020 r. ulega zmianie wysokości odpłatności za korzystanie przez dzieci  z wyżywienia w placówce.

Dzienna stawka żywieniowa dla dzieci wynosi 7,00 zł, która obejmuje zakup surowców i produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

Jadłospis od 25.10.2021 r. do 12.11.2021 r.

Śniadanie I

Śniadanie II

Obiad

25.10.2021

Zupa mleczna z płatkami, chleb mieszany z masłem, pasta mięsna z warzywami ,rzodkiewka herbata z cytryną.

Kasza manna z cynamonem,

owoc, herbata malinowa.

Zupa jarzynowa z ziemniakami, potrawka z kurczaka, ryż, surówka z białej kapusty z zielonym ogórkiem, kompot jabłkowy.

26.10.2021

Kawa  z mlekiem ,chleb razowy z masłem,  pasta z tuńczyka ze szczypiorkiem ,herbata z miodem i cytryną.

Kisiel z owocami, krakersy, herbata z  dzikiej róży.

Zupa jesienna z kaszą manną zabielana jogurtem naturalnym, pulpety z szynki, ziemniaki, buraczki z chrzanem, kompot z gruszek.

27.10.2021

Kakao , kanapki z chleba graham z masłem, pasta z  żółtego sera, sałata, pomidor, herbata z cytryną.

Winogrona, banan, gruszka,biszkopty,
 herbata z lipy.

Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, indyk w  warzywach, makaron, sałatka z ogórków kiszonych z marchewką i cebulką, kompot malinowy.

28.10.2021

Zupa mleczna z płatkami owsianymi, chleb mieszany z masłem, szynka drobiowa, ogórek, zielenina, herbata z miodem i cytryna.

Ryż z jabłkami i cynamonem,
 herbata z lipy.

.

Zupa krem z warzyw z gwiazdkami, jajko w sosie koperkowym, ziemniaki, surówka wielowarzywna, kompot truskawkowy.

29.10.2021

Kawa inka,  chleb mieszany, z serkiem almette z czosnkiem niedźwiedzim i rzodkiewką, herbata z miodem i cytryną.

Jogurt naturalny z bananami, flipsy, herbata malinowa.

Rosół z makaronem nitki i zieloną pietruszką, kotleciki rybne z otrębami, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, kompot z czerwonej porzeczki.

02.11.2021

Kakao, kanapki z rybą z warzywami,  szczypiorkiem i koperkiem,  herbata z cytryną.

Deser tygrysek, krakersy, jabłko,

Herbata truskawkowa.

Zupa ogórkowa z ryżem, filet z kurczaka panierowany, ziemniaki,  marchewka z groszkiem, kompot z wiśni.

03.11.2021

Zupa mleczna z kaszą manną chleb mieszany z polędwicą sopocką, sałatą, pomidorem,  herbata z miodem i cytryną.

Ciasto marchewkowe, owoc,  herbata z pigwy.

Żurek z jajkiem, kiełbasą i ziemniakami, makron z serem, surówka z marchewki i jabłka, kompot z gruszek.

04.11.2021

Zupa mleczna z płatkami, chleb razowy z masłem , pasta jajeczna z rzodkiewką i szczypiorkiem, herbata z miodem i cytryną.

Kalafior gotowany i bułka z masłem, herbata owocowa.

Krupnik z ziemniakami, schab duszony, kopytka z koperkiem, surówka z kapusty parzonej, kompot jabłkowy.

Piątek   05.11.2021

Bawarka, chleb razowy z masłem, szynka, sałata, pomidor, rzodkiewka, herbata z miodem i cytryną.

Budyń malinowy, owoc, flipsy, herbata z dzikiej róży

Zupa krem z zielonego groszku, ryba po grecku z papryką i porem, ziemniaki, kompot z wiśni.

Poniedziałek   08.11.2021

Zupa mleczna z płatkami, chleb mieszany z masłem, pasta z awokado ze szczypiorkiem i rzodkiewką herbata z miodem
 i cytryną.

Legumina z owocami, herbata z wiśni.

Zupa ziemniaczana z czosnkiem
 i zieloną pietruszką,  łazanki z szynką i kapustą kiszoną, kompot  malinowy.

09.11.2021

Kawa zbożowa, chleb wieloziarnisty z masłem, twarożek  ze szczypiorkiem  i rzodkiewką,  herbata z miodem i cytryną.

Makaron razowy z musem owocowym, herbata zielona.

Rosół z lanym ciastem i zielona pietruszką,  szynka duszona w sosie własnym, ziemniaki, surówka  z kapusty pekińskiej, kompot z jabłek.

10.11.2021

Kakao, chleb razowy z masłem, szynką z indyka, pomidorem, sałatą, herbata z miodem i cytryną

Kasza jaglana z owocami leśnymi i kokosem,  herbata zielona.

Zupa brokułowa z ziemniakami, zapiekanka ze świderkami pełnoziarnistymi z kurczakiem i warzywami, kompot z gruszek.

12.11.2021

Zupa mleczna z płatkami, chleb mieszany z kiełbasą Lisiecką, ogórkiem, sałatą, herbata z miodem i cytryną.

Wafle ryżowe z musem owocowym, owoc,  herbata malinowa.

Zupa cebulowa z zacierką, ryba zapiekana w sosie jogurtowo-koperkowym, ziemniaki, warzywa z wody , kompot wiśniowy.

Podpis szefa kuchni                                                                                     Podpis intendentki