Od dnia 01.10.2022 r. ulega zmianie wysokości odpłatności za korzystanie przez dzieci  z wyżywienia w placówce.

Dzienna stawka żywieniowa dla dzieci wynosi 8,00 zł, która obejmuje zakup surowców i produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

Jadłospis od 22.04.2024 r. do 02.05.2024 r.

Śniadanie I

Śniadanie II

Obiad

22.04.2024

Zupa mleczna z płatkami orkiszowymi, pieczywo wieloziarniste z masełkiem, serkiem almette z czosnkiem niedźwiedzim i rzodkiewką,

herbata z cytryną.

Deser mleczny z sokiem malinowym, chrupki kukurydziane, kiwi,  herbata z lipy.

Zupa jarzynowa, risotto w sosie pomidorowym i warzywami, kompot truskawkowy.

23.04.2024

Kawa  z mlekiem ,chleb razowy, pasta warzywna, z koperkiem, szczypiorkiem, herbata z miodem i cytryną.

Zupa kalafiorowa z gwiazdką zabielana jogurtem naturalnym, pulpety z szynki, ziemniaki, buraczki z chrzanem, kompot z gruszek.

24.04.2024

Zupa mleczna z płatkami , kanapki z chleba graham z szynka drobiową, sałatą, pomidorem, herbata z cytryną.

Racuchy z jabłkami posypane cukrem pudrem, biszkopty,
 herbata z lipy.

Zupa dyniowa z groszkiem ptysiowym,
ryba duszona w ziołach, ziemniaki, warzywa na parze, kompot z czerwonej porzeczki.

25.04.2024

Zupa mleczna z płatkami razowymi, kanapki z pasztetem, ogórkiem, zieleniną, herbata z miodem i cytryna.

Sałatka owocowa : winogron, banan, jabłko, gruszka, kiwi, flipsy,
 herbata z lipy.

Krupnik z mięskiem z indyka i warzywami, jajko w sosie koperkowym, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, kompot jabłkowy.

26.04.2024

Zupa mleczna z płatkami orkiszowymi, chleb mieszany, z pasta z tuńczyka z jajkiem

i ogórkiem kiszonym,

herbata z miodem i cytryną.

Parówki cielęce na gorąco, ogórek zielony, chleb razowy, herbata zielona.

Zupa ogórkowa z ziemniakami, naleśniki z serem i  owocami, marchewka do chrupania, kompot z wiśni.

Poniedziałek  29.04.2024

Kakao, kanapki z rybą z warzywami,  szczypiorkiem i koperkiem,  herbata z cytryną.

Jogurt naturalny z bananami i otrębami, biszkopty podłużne herbata malinowa.

Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, szynka duszona w sosie własnym, kasza pęczak, sałatka z ogórków kiszonych z marchewką i cebulką, kompot z czarnej porzeczki.

30.04.2024

Zupa mleczna z płatkami, chleb razowy, pasta jajeczna z rzodkiewką i szczypiorkiem, herbata z miodem i cytryną.

Ciasto marchewkowe, jabłko,  herbata z pigwy.

Zupa jarzynowa z ziemniakami, schab nadziewany, kopytka z koperkiem, surówka z białej kapusty parzonej, kompot jabłkowy.

02.05.2024

Zupa mleczna z kaszą manną chleb mieszany z polędwicą sopocką, sałatą, pomidorem,  herbata z miodem i cytryną.

Zapiekanka z szynką i serem żółtym, ketchup, owoc, herbata miętowa.

Krem z zielonego groszku  i ogórka, zieloną pietruszką, ryba w otrębach, ziemniaki, sałatka wielowarzywna z papryką i porem, kompot z wiśni.